Vejce – jedna z nejvýživnějších potravin

Vejce – jedna z nejvýživnějších potravin

Existuje snad tisíc a jeden způsob, jak si můžete připravit vajíčka. Perfektní volbou jsou třeba hned po ránu. Díky svému složení jsou totiž nejen dobře stravitelná, ale také skvěle zasytí. A to je přesně to, co určitě většina z nás ráno potřebuje. Jaké je tedy jejich složení? Ze dvou třetin je tvoří voda a zbylá sušina obsahuje skoro rovným dílem bílkoviny, minerální látky a tuky. A také trochu sacharidů.

Vejce jsou jednoduše téměř geniální potravinou. Jeden kus má energetickou hodnotu cca 330–390 kJ (75 % připadá na žloutek). Jak je to s cholesterolem? „Pro zdravého dospělého člověka je naprosto bezpečné konzumovat pravidelně 2–3 vejce denně,“ upřesňuje Ing. Gabriela Dlouhá, Ph.D., předsedkyně představenstva Českomoravské drůbežářské unie.

Poznat kvalitní vejce je umění. Vyplatí se umět číst informace na skořápce. Razítko s kódem na vejci prozradí, jaká je země původu a také podmínky, ve kterých slepice žijí. Např. kód 1CZ1234 znamená český původ a chov ve volném výběhu.  

V posledních letech je stále aktuálním tématem způsob chovu nosnic. U spotřebitelů hraje nemalou roli v nákupním rozhodování. Proto se chovatelé snaží změnit způsoby chovu. „Podmínky chovu nosnic se meziročně zlepšily. V roce 2019 přešlo 8 % klecových chovů na šetrnější varianty,“ vysvětluje Ing. Gabriela Dlouhá, Ph.D. Náklady na alternativní způsoby chovů jsou velmi vysoké, což se neodmyslitelně odráží i na cenách kvalitních vajec. „Chovy v České republice jsou navíc velmi přísně kontrolovány, proto dávejme přednost vejcím české produkce,“ dodává předsedkyně představenstva Českomoravské drůbežářské unie.   

V této sérii si můžete přečíst