Začíná sezóna moštů! Co přesně je mošt?

Začíná sezóna moštů! Co přesně je mošt?

Když zaslechnete slovo „mošt“, nejspíše se vám objeví před očima obrázek čerstvě vylisovaných jablek. U nás je nejrozšířenější právě jablečný. Většinou se vyrábí ze směsi odrůd a z kousků, které neprošly legislativními parametry pro prodej čerstvých jablek. Jsou např. příliš malá nebo mají nestandardní tvar. Nicméně i toto ovoce musí být kvalitní a bez známek hniloby nebo plísně.

Pro označení ovocné šťávy můžeme použít také termíny „džus“, „juice“, „100%“, „stoprocentní“, nebo výrazy obdobného významu. Vyhláška mošty definuje takto: „Zkvasitelný, ale nezkvašený výrobek získaný z jedlých částí zralého a zdravého, čerstvého, chlazeného nebo zmrazeného ovoce nebo zeleniny, a to jednoho nebo více druhů, s barvou, vůní a chutí, které jsou charakteristické pro šťávu pocházející z příslušného ovoce nebo zeleniny.“

„Ovocnou šťávu, která je vyrobená přímým lisováním z ovoce, můžeme nazývat ‚moštem‘. Další kategorií jsou nektary. Ty mají ovocný obsah nejčastěji 50 %, v případě vybraných ovocných druhů i méně, např. u šťáv příliš kyselého ovoce, jako je citron, rybíz a podobně,“ vysvětluje doc. Ing. Aleš Rajchl, Ph.D., vedoucí Ústavu konzervace potravin, VŠCHT Praha. 


V této sérii si můžete přečíst