Svačina do školy: Zvířátka z chleba

Postup:

Sladká varianta

1. Toustový chleba namažte oblíbenou pomazánkou.

2. Opička:. Chleba namažte lískooříškovou pomazánkou, dvě kolečka banánu rozkrájejte na poloviny, abyste z nich vytvořili ouška a čumáček. Nezapomeňte na dvě borůvky pro oči. U medvídka postupujte obdobně, jen budete potřebovat tři kolečka banánu a tři borůvky.

3. Na lištičku: Chleba namažte žervé, horní čtvrtinu lískooříškovou pomazánkou dle obrázku. Z dvou koleček banánu a dvou borůvek vytvořte oči, z třetí borůvky udělejte čumáček. Jahodu rozpulte a použijte na ouška.

4. Na sovičku: Chleba namažte tvarohem. Šest menších jahod překrojte napůl a vytvořte z nich peří. Z dvou koleček banánu a dvou borůvek vyrobte oči. Mandle poslouží jako zobáček.

Slaná varianta

1. Krajíc chleba namažte oblíbenou pomazánkou.

2. Krab: Chleba namažte smetanovou pomazánkou. Rajče rozpulte, vydlabejte a rozřízněte v prostředku tak, aby utvořila klepýtka jako na obrázku. Ze dvou tenkých plátků ředkvičky a dvou oliv vyrobte oči, z tenkých proužků papriky pak udělejte pusu a spodní klepýtka.

3. Žába: Krajíc chleba rozpulte a namažte sýrovou pomazánkou smíchanou s několika rozmačkanými hrášky. Z rozpůleného kolečka salátové okurky udělejte nohy, z proužku papriky pusu. Oči vytvoříte ze dvou koleček mozarelly a rozpůlené olivy.


Ingredience

Ingredience

  • toustový chleba/ jiný oblíbený chleba
  • lískooříšková pomazánka/tvaroh/žervé/ máslo
  • mozzarella
  • banán, jahody, borůvky
  • paprika, rajče, salátová okurka, olivy, hrášek
  • mandle
Obtížnost:
Čas přípravy: 10 min.
Porcí: 2
Nevíte, jakou zvolit pomazánku? Zkuste termizovanou smetanovou pomazánku Křemilek, tvaroh nebo tradiční pomazánkové z Choceňské mlékárny, oba výrobky jsou oceněné značkou Klasa.