Potravinářský veletrh Czech Food Expo nabídne kulinářskou zábavu

Potravinářský veletrh Czech Food Expo nabídne kulinářskou zábavu

02. 05. 2024

Rádi bychom pozvali všechny milovníky dobrého a kvalitního jídla a fanoušky vaření na 2. ročník národního potravinářského veletrhu Czech Food Expo, který se bude konat na výstavišti v Českých Budějovicích v termínu 9. - 12. 5. 2024. Akce je určena široké veřejnosti a návštěvníkům nabízí možnost zakoupit a ochutnat kvalitní české potraviny. Všem milovníkům dobrého jídla své umění předvedou i hvězdy gastronomického nebe

Prezentovat se zde budou výrobci a prodejci masných i mléčných výrobků, čokoládovny, pivovary, lihovary, vinařství apod. Navštivte stánek Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), ve kterém najdete producenty, kteří jsou držitelem značky Regionální potravina (Jihočeské pekařství, Ovocný Lihovar Sudlička, Soběslavský pivovar, Pivovar Bizon, Turistatek Javořice, Zmrzka Bellezza - NANUKÁRNA Pardubice, Mistr KOBLIHA, Zlaté jablíčko, Sirupy od Červenky, Kauboy, Tyčinky paní Malé, Sýrárna Danka, výrobky společností Jihočeské Jerky s.r.o., Huhuchilli s.r.o., Tilapia s.r.o. a ViK product s.r.o.), držitelem značky Klasa (společnosti LINEA NIVNICE, a.s., ZÁRUBA FOOD a.s., VÁHALA a spol. s r.o., Krajči plus s.r.o., SEMIX PLUSO, spol. s r.o., KAND s.r.o., RAMDAM s.r.o., PEKÁRNA KRÁL s.r.o., Perníčkův sen s.r.o., TANY spol. s r.o., efko cz s.r.o.), případně držitelem jak značky Regionální potravina, tak značky Klasa (ŘEZNICTVÍ DĚDOUCH, s.r.o., Olejový mlýn Petráveč).

Po celou dobu konání akce je připraven atraktivní kulinářský program, své umění předvede řada vyhlášených kuchařů, cukrářů i populární tváře ze světa showbyznysu (například Ondřej Slanina známý z kulinářského pořadu Kluci v akci, Mirka van Gils Slavíková patřící mezi evropskou cukrářskou elitu či Alice Bendová společně se svojí sestrou Andreou známou jako Cukrařinka).

Záštitu nad akcí převzal ministr zemědělství Marek Výborný, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, primátorka statutárního města České Budějovice Dagmar Škodová Parmová, prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová a Asociace krajů ČR.

Dne 9. 5. 2024 proběhne v rámci akce rovněž konference pro odbornou veřejnost Czech Food Forum, kde promluví vybraní výrobci kvalitních potravin – konkrétně Miloslav Koutník (jednatel Jihočeské Jerky), Radek Tichý (obchodní ředitel pekárny Srnín) a Zdeněk Krňávek (jednatel Lihovaru Lžín).

Veletrh CZECH FOOD EXPO probíhá paralelně s výstavou HOBBY.